•   Kauno g. 16
  •   +37065219404

Mitybos planas sportuojant

Tinkama ir subalansuota mityba sportuojant yra nepaprastai svarbi kiekvienos dienos dalis. Sveika mityba sportuojant ne tik užtikrins, kad po kiekvienos dienos treniruočių vėl nepriaugtumėte nepageidaujamo svorio, bet ir garantuos gerą savijautą tarp treniruočių, leis kokybiškai ilsėtis, miegoti, ir atsikelti ryte žvaliam. Sudaromi mitybos planai kiekvienam žmogui individualiai siekia suderinti jo fizinius duomenis, treniruočių intensyvumą kartu su mityba. Ji turi būti pilnavertė – tai reiškia, parenkami kuo įvairesni maisto produktai, o skiriasi tik jų kiekis porcijose.

Ką valgyti sportuojant ir kokia turi būti fitneso/sporto mityba?

Visų pirma – turi būti subalansuotas maistinių medžiagų – baltymų, angliavandenių, riebalų- vartojimas kartu su būtinaisiais mineralais ir vitaminais. Pastarieji yra būtini tam tikrų maistinių medžiagų virškinimui ir įsisavinimui, todėl intensyviai sportuojant, individualus mitybos planas turi būti sudaromas įtraukiant kuo daugiau būtinų maistinių medžiagų ir mineralų/vitaminų.

Baltymai

Visi esame girdėję, kad baltymai – svarbiausias sportininkų maistas, gausiai įtraukiamas į visas mitybos programas sportuojant. Ir iš tiesų šios maistinės medžiagos nauda fizinę apkrovą patiriančiam organizmui yra neįtikėtina. Taip yra todėl, kad baltymai organizme yra paverčiami į  amino rūgštis. O būtent amino rūgštys yra raumens audinio atstatančioji medžiaga. Tai reiškia, kad kuo didesnės Jūsų fizinės apkrovos, tuo daugiau baltymų reikės įtraukti į savo racioną. Geriausi maisto produktai, prisotinti baltymų, tai: paukštiena, raudona neriebi mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, sojos produktai. Jais praturtintas mitybos planas sportuojant padės jaustis tvirtam ir efektyviai atstatys nuvargintus raumenis,

Angliavandeniai

Yra įsivyravusi nuomonė, kad angliavandeniai yra sportuojantiems mažiausiai reikalinga medžiaga. Taip manoma todėl, kad žmonių įprastai vartojami angliavandeniai – tai  balta duona, ryžiai, makaronai, kiti miltiniai gaminiai. O ką dar bekalbėti apie cukrų ir įvairius saldėsius. Visa tai - „blogieji angliavandeniai“, kurių reikia vartoti kuo mažiau. Tačiau vėl gi – kuo intensyviau ir dažniau yra sportuojama, tuo daugiau reikia ir angliavandenių, kadangi jie yra būtinas energijos šaltinis. Būtent angliavandeniai suteikia raumenims energijos. Todėl paprastai mitybos planas sportuojant įtraukia tik organizmui naudingus angliavandenius, gaunamus iš nevalytų kruopų, grūdų, kai kurių daržovių.

Riebalai

Įdomu, jog sportuodami siekiame numesti nereikalingus riebalus, kai iš tiesų mums jie taip pat būtini pasisavinti tam tikras maistines medžiagas bei gauti reikalingos sportui energijos. Tad nenustebkite, jeigu Jums individualiai sudarytame mitybos plane pamatysite, jog į rekomenduojamą racioną įtraukti kai kurie riebūs produktai. Sveikieji ir su sportuojančiųjų mityba puikiai suderinti riebalai tai: augaliniai aliejai (alyvuogių, linų sėmenų, kt.), avokadai, riešutai, alyvuogės, žiebi žuvis.

Zizas.lt mitybos planas sportuojantiems užtikrins, kad metant svorį ir siekiant sutvirtinti kūną Jūsų individualus maitinimosi plano sudarymas būtų paremtas visomis žmogui reikalingomis medžiagomis, mineralais ir vitaminais. Mūsų siūlomos mitybos programos yra itin populiarios savo prieinama kaina, mūsų specialistų suteikiama nuolatine priežiūra ir patarimais. Mityba sportuojant dar niekada nebuvo tokia paprasta – mes padedame klientams sulieknėti valgant įvairų ir skanų, o svarbiausia – sotų maistą.

Mūsų siūlomi mitybos planai sportuojantiems:

  • Mitybos planas metant svorį moterims
  • Mitybos planas gražiai figūrai moterims
  • Mitybos planas raumenų masei vyrams
  • Mitybos planas gerai formai vyrams

Pasirinkite pageidaujamą mitybos planą ir susisiekite su mumis – atsiųsime Jums užpildyti specialų klausimyną ir lauksime Jūsų nuotraukos – individualiai sudarę Jūsų mitybos planą, ateinančias 4 savaites kartu dirbsime ties Jūsų tikslu ir sieksime geriausių rezultatų.

Kodėl Zizas.lt?

Zizas.lt – tai aktyviam ir sveikam gyvenimo būdui pasišventę entuziastai. Turime daug metų patirties suteikiant pagalbą kenčiantiems nuo didelio antsvorio ar besirūpinantiems savo figūra.    Mes sėkmingai ir efektyviai padėsime Jums atsikratyti nereikalingų kilogramų, suformuoti savo svajonių kūną ir pamilti save iš naujo.

Prašome palaukti...