•   Kauno g. 16
  •   +37065219404

Mityba pagal kraujo grupę

Mityba pagal kraujo grupę

Laikantis mitybos, yra labai svarbu pasirinkti tinkamus maisto produktus. Laikaisi dietos, tačiau po keletą dienų jautiesi prastai? Priežastis gali būti labai paprasta – pasirinkti produktai netinka ir jie yra netoleruojami jūsų organizmo. Pagal garsų gydytoją P. D'Adam norėdami turėti gerą savijautą ir fizinę formą, reikia maitintis tuo, kas yra tinkama pagal Jūsų kraujo grupę.

Mityba pagal kraujo grupes

Kraujo grupės yra skirstomos į keturis tipus : 0 (pirma) , A (antra), B (trečia) kraujo grupė ir AB  (ketvirta) kraujo grupė.

Mityba pagal 0 (pirma) kraujo grupę

Dėl itin didelio skrandžio rūgštingumo, pirmos grupės žmonių skrandis labai lengvai virškina mėsa. Organizmui tinka vartoti mėsa, nes jis yra prisitaikęs naudoti gyvulinės kilmės baltymus. Tokiems žmonėms ypač tinka valgyti liesą mėsą, pavyzdžiui jautieną ir avieną.

Dėl to paties didelio skrandžio rūgštingumo, yra rekomenduojama kuo mažiau vartoti produktus, kurie gali didinti skrandžio rūgštingumą. Pirmos grupės žmonėms yra rekomenduojama riboti arba nevalgyti šių produktų : citrusiniai vaisiai, tokie kaip apelsinai, mandarinai, karvės pieno produktai : pienas, jogurtai, kefyras, ledai. Juos siūlome keisti į kitas pieno alternatyvas, pavyzdžiui ožkos pienas, sojos pienas, migdolų ar ryžių pienas. Pirmosios kraujo grupės turėtojams taip pat  itin netinka kviečiai, miltiniai patiekalai – dėl jų yra sunku išlaikyti geras kūno formas. Taip pat reikia stengtis vengti cukraus, kuris gali sukelti skrandžio dirginimą.

O kokie maisto produktai labiausiai tinka pirmajai kraujo grupei? Tai lapinės daržovės, graikiniai riešutai, moliūgų sėklos, alyvuogių aliejus, ananasai, slyvos, porai ir kitos žalios spalvos daržovių produktai.

Tinkamiausi gėrimai : visi kurie nekelia rūgštingumo, tokie kaip mineralinis vanduo (tinka ir negazuotas ir gazuotas), žalioji arbata, taip pat su saiku galima gerti alkoholinius gėrimus.

Netinkami gėrimai: saldžios sultys, juoda arbata, kava.

Mityba pagal A (antra) kraujo grupę

Vegetariškas maistas – tai labiausiai tinkantis maistas antros kraujo grupės žmonėms. Jų skrandis sunkiai virškina mėsą, dėl joje esančių riebalų – jie yra linkę kauptis, ir todėl atsiranda viršsvoris. Vietoje mėsos patariama rinktis žuvį, tokią kaip skumbrė, upėtakis, lašiša ar menkė, o jeigu nusprendėte valgyti mėsą, tai geriausiai būtų rinktis vištieną ar kalakutieną.

Nors ir labiausiai tinkantis maistas yra daržovės, tačiau ne visos jos yra tinkamos : pomidorai, spalvotosios paprikos, baklažanai, bulvės, alyvuogės,  baltagūdžiai ir  raudonieji kopūstai, yra tie maisto produktai kuriuos yra rekomenduojama vartoti kuo mažiau. Taip pat yra rekomenduojama atsisakyti šviežaus pieno- jis dažnai gali sudirginti skrandį.

Antros kraujo grupės turėtojams imunitetą padeda stiprinti tokie maisto produktai kaip česnakas, svogūnai, grikiai, ryžiai, rupi duona, lęšiai, sojos gaminiai. Virtas ar troškintas maistas būtų pats tinkamiausias.

Mineralinis silpnai gazuotas vanduo, kava yra tinkami, tačiau reikia būti atsargiems su vaisių sultimis – geriausiai jas būtų skiesti su vandeniu, kad būtų kuo mažiau cukraus – jis deja kaip ir pirmai kraujo grupei, yra priešas ir antrai.

Mityba pagal B (trečia) kraujo grupę

Patį stipriausią imunitetą turi trečios kraujo grupės turėtojai – šie toleruoja daugiausiai maisto produktų. Mėsa, žuvis, pieno produktai, įvairios kruopos, vaisiai ir daržovės yra lengvai virškinami, kuo deja negali pasigirti kitos kraujo grupės. Vienintelė maisto grupė, kurios reikėtų vengti – tai jūros gėrybės (moliuskai, vėžiai, omarai), rugių ir miežių produktai, rekomenduojama sakingai vartoti cukrų ir medų. Iš produktų būtų galima išbraukti pomidorus, alyvuogės, anakardžio riešutus, kvietinė duona, kukurūzus, ryžius, avokadus ir ridikėlius, kurie yra sunkiau virškinami.

Trečia B kraujo grupė gali be rūpesčio valgyti pieno produktus, vartoti juodą šokoladą, grybus ir bulves – šie produktai bus suvirškinami be rūpesčio. Vanduo, įvairios žolelių arbatos, kava ir net saikingas alkoholis taip pat yra tinkamas trečios kraujo grupės atstovams.

Mityba pagal AB  (ketvirta) kraujo grupę

Žmonės, kurie priklauso ketvirtai kraujo grupei, tinka įvairiausias maistas. Jų skrandžiams trūksta rūgštingumo, kurį jie gali kompensuoti pieno produktais, kiaušiniais ir kitais rūgštingumą keliančiais maisto produktais bei gėrimais. Dėl jautraus skrandžio yra rekomenduojama nepiktnaudžiauti mėsos produktais – valgyti ją galima, tačiau rinkitės kuo liesesnę – išskyrus vištieną, kuri yra netinkama ketvirtos kraujo grupės atstovams. Visiškai atsisakyti yra rekomenduojama paukštienos, jūros gėrybių, pomidorų, kviečių, grikių, kukurūzų bei raudonos mėsos.

Saikingai vartoti leidžiamą cukrų ir medų, tačiau labiausiai rekomenduojama valgyti česnakus, kurie kelia imunitetą,  žalias daržoves, ir ananasą. Ryte atsikėlus patariama išgerti šilto vandens stiklinę su citrina, kuri pažadins jūsų skrandį.

Žalia arbata, kava, raudonas vynas – gėrimai kuriuos galima gerti, tačiau irgi su saiku.

Valgant tinkamą maistą, pagerėja savijauta, yra lengva palaikyti geras kūno formas. Skrandžio toleruojamas maistas yra geriau įsisavinamas, pagerėja medžiagų apytaka, nes maistas nesikaupia organizme. Dieta pagal kraujo grupę yra tinkama visiems žmonėms. Pasirinkus valgyti tinkamus produktus jaučiasi sustiprėjęs imunitetas, todėl tai yra rekomenduojama pasirinkti šią dietą kaip savo mitybos gyvenimo būdą.

Palikti komentarą

* Vardas:
* El.paštas: (nepublikuota)
   Web puslapis: (Pavyzdys http://)
* Komentaras:
Įrašykite kodą
Prašome palaukti...