•   Kauno g. 16
 •   +37065219404

Amino rūgštys: kas tai?

Amino rūgštys: kas tai?

Prieš tai (Baltymai (proteinas): kas tai?) mes su Jumis jau išsiaiškinome kas yra baltymai ir kodėl jie yra būtini žmogaus organizmui. Amino rūgštys yra būtent tai iš ko ir susideda baltymai. Kada mūsų organizmas gauna baltyminio maisto, jis pradeda jį virškinti ir galutiniame variante mes gauname amino rūgščių.

Kaip jau turbūt supratote, amino rūgštys yra gyvybiškai svarbios mūsų organizmui ir kuo daugiau mes judame, sportuojame, dirbame – tuo daugiau amino rūgščių mums reikia. Tas pats ir su mūsų svoriu: kuo daugiau raumenų mes turime – tuo daugiau amino rūgščių kasdien mums reikia.

Žmogaus organizme dalyvauja dvidešimt amino rūgščių ir beveik pusė iš jų yra esminės, tai reiškia, kad mes privalome jas gauti iš maisto, nes mūsų organizmas nemoka jų “pasigaminti” pats:

 1. Histidinas
 2. Leucinas (BCAA)
 3. Valinas (BCAA)
 4. Izoleucinas (BCAA)
 5. Lizinas
 6. Treoninas
 7. Fenilalaninas
 8. Triptofanas
 9. Metioninas

Taip pat ir neesminės (pakeičiamos) amino rūgštys:

 1. Alaninas
 2. Argininas
 3. Aspartinė rūgštis
 4. Cisteinas
 5. Glutamo rūgštis
 6. Glutaminas
 7. Glicinas
 8. Prolinas
 9. Serinas
 10. Tirosinas
 11. Asparaginas

BCAA (branch chained amino acids) arba lietuviškai “šakotosios amino rūgštys”. Įprasta ir suprantama kalba – tai trys pagrindinės amino rūgštys, kurios yra svarbiausios norint turėti gražų ir atletišką kūną bei greičiau atsistatyti po treniruotės ar sunkaus fizinio darbo.

Amino rūgštis taip pat galima gauti ir vartojant būtent kaip maisto papildą.

Palikti komentarą

* Vardas:
* El.paštas: (nepublikuota)
   Web puslapis: (Pavyzdys http://)
* Komentaras:
Įrašykite kodą
Prašome palaukti...