•   Kauno g. 16
  •   +37065219404

Baltymai (Proteinas): kas tai?

Baltymai (Proteinas): kas tai?

Baltymai (angl. “protein) – žmogaus (ir visų kitų gyvių) raumenų sudedamoji medžiaga. Jeigu nebūtų baltymo – neegzistuotų gyvybė mūsų Žemės planetoje. Baltymas – tai viskas kas gyva, kas juda ar nejuda, bet gyvena.

BALTYMŲ ŠALTINIAI:

Gyvulinės kilmės:

Kiaušiniai

Mėsa (vištiena, jautiena, kalakutiena)

Pieno produktai (jogurtas, varškė, sūris)

Žuvis (raudona, balta)

Išrūgos (whey protein) – pieno baltymai maisto papildų pavidalu

Ir kt.

Augalinės kilmės:

Lęšiai

Avinžirniai

Kinva arba Bolivinė balanda (quinoa)

Pupelės

Žirniai

Ir kt.

Suvartojamų baltymų kiekis priklauso nuo Jūsų turimos raumenų masės, fizinio aktyvumo, gyvenimo būdo bei tikslų. Tie iš Jūsų, kurie daug juda dienos metu bei sportuoja, turėtų suvartoti daugiau baltymų nei žmogus, dirbantis vien tik sėdimą darbą ir neleidžiantis aktyviai laisvalaikio.

Kas yra “proteinas” kaip maisto papildas ir kam ji yra vartojamas?

Angliškas žodis “protein” reiškia ne ką kitą kaip “baltymas”. Dažniausiai baltymas kaip maisto papildas būna būtent išrūgų pavidalu (pieno baltymai) ir yra vartojami tada kai žmogus nespėja tinkamai maitintis dienos eigoje, nesurenka reikiamo baltymo skaičiaus bei nori greičiau atsistatyti po fizinio krūvio ar treniruotės. Išrūgų baltymas gerai ir greitai pasisavina, neturi šalutinio poveikio ir yra visiškai nekenksmingas žmogaus organizmui. Pasirenkant GoNutrition kompanijos iš Didžiosios Britanijos produkciją, Jūs gaunate vien natūralius skonius bei dažiklius be pridėtinio nereikalingo cukraus ar sintetinių medžiagų.

Palikti komentarą

* Vardas:
* El.paštas: (nepublikuota)
   Web puslapis: (Pavyzdys http://)
* Komentaras:
Įrašykite kodą
Prašome palaukti...